Blog

6 marca 2018

Fotele podwieszane do sufitu

Wiszące fotele mają już pół wieku! To w 1968 roku na świecie pojawił się kultowy dziś Bubble Chair – designerski projekt fińskiego artysty Earo Aarnio. Wygląda niczym przepołowiona bańka mydlana i do dziś jest inspiracją do kolejnych modeli wiszących foteli. I Ty możesz pobujać się w swoim domu, wystarczy, że zamontujesz sobie podwieszany fotel w suficie.

Fotele podwieszane do sufitu – siedziska wiszące do salonu

Fotele podwieszane do sufitu pomogą Ci oderwać się (dosłownie i przenośnie) od przyziemnych spraw. Wprowadzają wakacyjną atmosferę wyciszenia i relaksu. Z powodzeniem możesz podwiesić je w pokoju dziennym, są bowiem świetną alternatywą tradycyjnego fotela. Wyobraź sobie bowiem wieczory spędzone w bujanym fotelu, w którym otulisz się ciepłym kocem i wsłuchasz w dźwięki ulubionej muzyki. Warto, gdyż psychologowie dowodzą, że podczas spokojnego bujania się, ciało człowieka szybciej się relaksuje. Są różne dostępne opcje wiszących foteli: kokon, kula, wolnostojący oraz fotele podwieszane do sufitu. Najlepsze do salonu będą właśnie fotele podwieszane do sufitu lub siedziska wiszące z wytrzymałych materiałów lub rattanowe, które szczególnie dopasują się do wnętrz w skandynawskim stylu.

Fotel rattanowy podwieszany do sufitu

Jednym z najczęściej wybieranych foteli wiszących w stylu skandynawskim jest fotel kula rattanowy. Materiał ten jest szczególnie ceniony przez mieszkańców Północy. Rattan jest bowiem w pełni naturalnym surowcem, który ociepli każde wnętrze i doda mu przytulności. Skandynawskie fotele podwieszane do sufitu często występują w formie tzw. Egg Chair, które swoim kształtem przypominają jajo. Do rattanowych bujanek przydadzą się wygodne poduszki i koce, które jeszcze bardziej umilą spędzanie w nich czasu. Fotele podwieszane do sufitu rattanowe szczególnie doskonałe będą na balkon lub do ogrodu, lepiej jednak schować je na zimę, by zachować je w nienagannym stanie na kolejne cieplejsze sezony.

Fotel wiszący dla dzieci

Z pewnością tymi mieszkańcami domu, które najbardziej ucieszą się z wiszącego fotela, będą dzieci. Fotele podwieszane do sufitu bujane  będą dla nich własnymi huśtawkami, dostępnymi przez cały rok – bez względu na porę roku. Kolorowe wiszące fotele w pokojach dzieci to prawdziwa gratka, będąca jednocześnie funkcjonalnym i dekoracyjnym elementem mieszkania. Można również wybrać fotele podwieszane do sufitu w naturalnym kolorze i wzbogacić je kolorowymi poduszkami, kocami i przytulankami dla dzieci. Pamiętaj jednak o bezpiecznym zamontowaniu fotela wiszącego w pokoju Twoich pociech.

Fotele podwieszane do sufitu w mieszkaniu

Fotele podwieszane do sufitu to namiastka ogrodu, są poniekąd połączeniem hamaka z fotelem. W przeciwieństwie jednak do hamaka, który zawiesza się między drzewami – z podwieszanych do sufitu foteli można korzystać przez cały rok. Jeśli miejsce na to pozwoli, podwieszany fotel można również zamontować w sypialni. Dzięki temu pomieszczenie to zyska dodatkową funkcję i stanie się miejscem do relaksu również w ciągu dnia.

Jak bezpiecznie zamontować fotele podwieszane do sufitu?

Prawidłowy montaż fotela wiszącego jest gwarancją jego bezpiecznego użytkowania. W pierwszej kolejności zadbaj o właściwe miejsce dla fotela. Nie powinien obijać się o ściany ani o meble czy inne przedmioty. Znajdź zatem miejsce wyłącznie dla niego, ale z uwzględnieniem swoich potrzeb. Jeśli zależy Ci na oglądaniu telewizji podczas bujania się w fotelu, zawieś go przed odbiornikiem. Z kolei gdy wolisz podziwiać widoki, ustaw go w optymalnej odległości od okna. By zamontować fotele podwieszane do sufitu, skorzystaj z dostępnych (najczęściej w zestawie) wytrzymałych lin, haka, sprężyn, kołków rozporowych oraz innych elementów od producenta. Jeśli konstrukcja sufitu nie pozwala na zawieszenie bujanki, możesz skorzystać z alternatywy – fotela wolnowiszącego, który nie wymaga montażu do sufitu, tylko do stelaża. Dzięki temu z łatwością można przenieść go w inne miejsce.

Fotele podwieszane do sufitu to nie tylko gratka dla dzieci. Zarówno starsi, jak i młodsi mogą czuć się w nich beztrosko. Zamontuj więc fotel do sufitu i bujaj się w swoim mieszkaniu.

Broste Copenhagen
About Redakcja

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Koszyk