Blog

18 kwietnia 2017

Kolory Północy

Czy zastanawialiście się jakie emocje i odczucia niesie za sobą myśl o stylu skandynawskim? O nordyckim stylu życia, bycia? Dla wielu kolor ma bardzo ważne znaczenie w odczuwaniu nastrojów, wzbudzają emocje… A zastanawialiście się jakie kolory idą za stylem skandynawskim? Każdy wie, że biel, szarość. A czy uważacie że te kolory mogłyby mieć jakikolwiek wpływ na odczucie klimatu północy?

Dawn Rose

Uroczy kolor różu, brudnego, szarego, pudrowego i lekkiego odcienia różu ma ogromne znaczenie we współczesnym postrzeganiu stylu skandynawskiego. Coraz częściej pojawia się w aranżacjach. Odcień chłodu, budzącej się do życia wiosny, odcień życia i nadziei. Nie chcielibyście obudzić się rano w lnianej pościeli, na którą przenikają poranne promienie słońca i ożywiające piękny kolor Dawn Rose?

Kind of Blue

Odcień niebieskiego ma ważne znaczenie z nordyckim stylu. Niebieski w dalekiej północy spotykany jest bardzo często. Nie bez powodu także rdzenni mieszkańcy zaprosili go do swoich wnętrz. Kolor niebieski występuję w różnych odcieniach, przypominające szarości, błękity, biele. Oddają zimny i lodowaty klimat. Taki kolor idealnie koi nasze zmysły w upalne dni, zaprasza do relaksu.

Summer of Love

Kolor jasnego i prawie różowego odcienia fioletu, niczym świeże płatki rozkwitającej dzikiej róży. Na dalekiej północy taki odcień fioletu jest siły i mocy słońca, które budzi roślinność ukrytą pod grubą warstwą lodu do życia. Przypomina o lecie, pierwszym pocałunku, o zarumienionych policzkach. Kolor ten zamykamy w przetworach. Borówka skandynawska? Tak to jest ten zastrzyk energii.

Forever Green

Zieleń to ukojenie dla naszych oczu, tak powiadali starzy nordyccy mieszkańcy odległych wysp. Ponieważ zieleń wnosi do naszego życia coś nowego, nowe życie, przypomina że życie dalej trwa i nigdy się nie kończy. Zimna, zamrożona zieleń z odcieniem szarości to kolor nadziei nadchodzącego życia.

Moonlight Haze

To delikatny, mroźny odcień bieli. Taki jak księżyc nocą. Kolor który pojawia się na zamarzniętych kwiatach, to kolor czystego światła, jasny, zamglony, niczym sen o dzieciństwie.

Northern Dusk

Odcień zamrożonej szarości, jasna, zimna, nawet może i ciepła. Kiedy dzień zachodzi nocą, pojawia się cień w każdym koncie, powiew powietrza staje się zimniejszy, sytuacja staje się tajemnicza, bezimienna, lecz mimo to ma swój niepowtarzalny klimat, po zachodzie przychodzi noc, szara noc oświetlona szarym księżycem. Ten czar nastaje tylko nocą. Nie bez powodu zapraszamy szarość do domu. Ona też jest nam potrzebna.

Rainy Day

Deszczowy dzień także posiada swoją magię. Kto nie kocha leżeć pod szarym kocem, w ciepłym łóżku i słuchać jak z szarego nieba pada szary deszcz, uderzając silnie wielkimi kroplami o metaliczny parapet? Dzień staje się jednolitym kolorem szarości. Pomimo smutnej scenerii, kolor jest piękny, może wydawać się suchy…

Najedź na produkt, aby wyświetlić więcej informacji

null
Obrus lniany Gracie
Nr kat: 70100219
Cena: 399 zł

Broste Copenhagen
About Cushy.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Koszyk