Blog

12 września 2017

Przytulny kącik – wymarzone miejsce na jesienny relaks

Jesienna aura nie napawa optymizmem, ale nie musimy poddawać się depresyjnym nastrojom! Warto zadbać o przytulną atmosferę mieszkania, aby odgonić codzienne smutki. Najlepiej postawić na ciepłe, nastrojowe wnętrza, które od razu wprowadzą nas w błogi nastrój, dzięki czemu nie poddamy się jesiennej depresji. Należy pamiętać nie tylko o samych meblach, ale przede wszystkim o dodatkach, takich jak koce, poduszki czy dywany.

Przytulny kącik na jesień – jak go urządzić?

Kominek, kocyk i herbata to idealny zestaw na jesienną aurę. Nie każdy jednak ma możliwości, aby wstawić do swojego mieszkania instalację kominkową. W takim przypadku warto skusić się na alternatywę w postaci ciepłych płomieni świec. Wystarczy ustawić na stoliczku dekoracyjne świeczniki lub lampiony, aby wprowadzić do wnętrza nastrojową atmosferę. Przytulny kącik powinien oddziaływać na zmysły, w czym niezastąpione okażą się miękkie, przyjemne w dotyku tkaniny. Warto sięgnąć po ciepły koc, którym otulimy się w chłodniejsze dni. Nie musimy się nim przykrywać – nawet, jeśli zostanie niedbale rzucony na sofę lub leżankę, równie dobrze odda atmosferę błogiego wypoczynku. Nie można również zapominać o poduszkach. Aby zapewnić sobie wygodę, najlepiej skusić się na modele wykonane z naturalnych tkanin. Świetnym wyborem mogą być dekoracyjne poduszki z koziej skóry, powleczone niezwykle przyjemnym w dotyku futerkiem. Jeśli chodzi o kolorystykę, optymalnym rozwiązaniem będą modele utrzymane w naturalnych tonacjach. Takie barwy wspaniale wpisują się w najnowsze trendy aranżacyjne i pomagają w uzyskaniu stanu błogiej relaksacji. W przeciwieństwie do intensywnych odcieni, kolory ziemi mają działanie uspokajające.

Dywany i lampy – czy wpłyną na atmosferę wnętrza?

Dekoracyjne poduszki nie powinny być jedynym elementem działającym na zmysły. W tej roli równie dobrze sprawdzą się dywany z naturalnej, koziej lub owczej skóry. Wystarczy rozłożyć dywanik przy sofie lub fotelu, aby poczuć ciepłą, domową atmosferę. Jesienną szarugę z łatwością można przegonić także za pomocą odpowiedniego oświetlenia. Ważne jest, aby zapewnić lampom dekoracyjną oprawę. Przytulne mieszkanie powinno być pełne naturalnych tworzyw i spokojnych barw, dlatego świetną propozycją będą gustowne klosze wykonane z bambusów. Można także skusić się na efektowne, ażurowe abażury zaprojektowane z delikatnych drewnianych pasków. Górne oświetlenie musi współgrać z innymi źródłami światła, takimi jak boczne, stołowe czy podłogowe lampy. Z ich pomocą uda nam się stworzyć naprawdę atrakcyjne, nastrojowe wnętrze, w którym zapomnimy o nieprzyjaznej aurze za oknem.

Ciepły, przytulny kącik to sprawdzona recepta na jesienną depresję. W otoczeniu koców, świeczek, miękkich poduszek i dywaników można szybko zapomnieć o szarej rzeczywistości. Wystarczy usiąść na wygodnym fotelu lub na pufie, zaparzyć ulubioną herbatę i oddać się lekturze gazety czy książki. Dzięki meblom i dekoracjom utrzymanym w naturalnych tonacjach z łatwością można zadbać o nastrojową aranżację całego mieszkania.

Broste Copenhagen
About Redakcja

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Koszyk