Blog

27 czerwca 2018

Skandynawskie upominki ślubne dla Pary Młodej

Sezon weselny rozpoczął się na dobre, zatem czas rozejrzeć się za prezentami dla nowożeńców. Wiele osób po długich poszukiwaniach, decyduje się wręczyć kopertę z gotówką. My jednak proponujemy podarować coś wyjątkowego, co będzie dla Młodych bezcenną pamiątką na wiele lat. Co takiego? Najlepiej coś skandynawskiego.

Zastawa stołowa na prezent ślubny w skandynawskim stylu

Talerze, sztućce czy filiżanki to jedne z najczęściej wybieranych prezentów ślubnych dla młodych. Sprawdzą się zwłaszcza wtedy, kiedy znasz gust nowożeńców. Z pewnością jednak trafisz z pomysłem wybierając zastawę stołową w stylu skandynawskim, która dzięki minimalizmowi, wyjątkowej trwałości oraz stonowanym kolorom dopasuje się nie tylko do aranżacji scandi, ale także do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, rustykalnym, industrialnym, boho czy vintage. Co więc wybrać?

  • Zestaw sztućców z satynowanej stali nierdzewnej.

Będzie pamiątką, a jednocześnie funkcjonalnym przedmiotem na wiele lat. A jeśli zestaw, to najlepiej na 6-12 osób, tak by starczyło dla wszystkich – nawet wtedy kiedy powiększy się rodzina.

  • Kieliszki dla wina

To jeden z idealnych prezentów dla nowożeńców. Najlepiej podarować je wraz z butelką dobrego wina lub ozdobną karafką. Te ręcznie wykonane kieliszki są niezwykle oryginalne i z pewnością przydadzą się Młodym w niejeden romantyczny wieczór.

  • Kamionkowe talerze obiadowe

Jeśli szukasz oryginalnego i niepowtarzalnego prezentu, którego nie będzie miał nikt inny – wybierz talerze z naszej serii Nordic Sea, wykonane z kamionki. Cała kolekcja przywodzi na myśl Morze Północne – niezwykle czyste i wypełnione podbiegunowym lodem. Nowożeńcy przeniosą się zatem w świat Skandynawii, pełny wyciszenia i oderwania od codziennego chaosu. Talerze są wyjątkowe, gdyż wykonano je ręcznie, a każdy z nich jest inny, co podkreślają lekko nierówne kształty.

  • Filiżanki ze spodkiem

Czy może być coś piękniejszego niż kawa z ukochanym w leniwy poranek? Tak! Kawa podana w filiżance ze spodkiem z unikatowej, a zarazem bestsellerowej serii, nawiązującej stylem do Morza Północnego. Wykonane z kamionki filiżanki ze spodkiem z pewnością zachwycą Parę Młodą.

  • Ozdobna taca

Jednym z oryginalnych pomysłów na upominek ślubny jest stylowa taca. Ta jest dekoracją samą w sobie, ale z pewnością przyda się również do wielu innych rzeczy – do serwowania potraw i napojów, jako podstawka do świec czy do podania śniadania do łóżka.

Pościel, poszewki na kołdrę, koce i poduchy jako prezent dla pary młodej od rodziców

W czasach pobierania się naszych dziadków czy rodziców najwspanialszymi prezentami były te praktyczne, które tworzyły wyprawkę dla młodych, zaczynający wspólne życie „na swoim”. Jaki więc wybrać prezent dla pary młodej od rodziców? Stylowa pościel z lnu w stylu skandynawskim wcale nie będzie dziś przestarzałym upominkiem. Zwłaszcza ta podarowana od rodziców będzie idealnym prezentem, niejako symbolem tradycyjnego posagu. Z kolei miękkie poduchy i pledy będą wspaniałym wspomnieniem rodzinnego domu i inspiracją do tworzenia domowego ciepła we własnych czterech kątach

Stylowe dodatki do domu w stylu skandynawskim jako prezent dla Pary Młodej

Młodym małżonkom zwykle towarzyszy pomysł wspólnego mieszkania i urządzania swojego gniazdka. Z pewnością przydadzą się w nim nie tylko funkcjonalne zastawy stołowe i tekstylia, ale także skandynawskie ozdoby do domu. Inspiracją na upominek dla Pary Młodej mogą być wazony ręcznie wykonane z gliny wypalanej, które będą cenną pamiątką i wspaniałą ozdobą mieszkania. Innym wariantem są klimatyczne lampiony, które wzmocnią romantyczny klimat nie tylko w mieszkaniu, ale również w ogrodzie i na balkonie. Przydadzą się nie tylko na co dzień, lecz także na długie letnie wieczory w gronie znajomych.

Oryginalny prezent dla Pary Młodej od świadków

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że świadkowie to jedni z najbardziej wyjątkowych gości weselnych. Zwykle są to osoby blisko związane z Młodymi, tak więc ich prezent jest często spersonalizowany. Co zatem podarować? Na pewno przyda się ramka na zdjęcia, do której można włożyć zdjęcie nowożeńców z czasów kiedy byli dopiero parą zakochanych. Upominkiem może być też ramka do zdjęć przeznaczona na ulubione zdjęcie Młodych ze ślubnej sesji. Oryginalnym pomysłem jest również podarowanie niebanalnej figurki np. mrówek, symbolizującej jedność i zespołową pracę, która powinna towarzyszyć małżonkom przez całe wspólne życie.

Ślub to przełomowy dzień w życiu dwojga zakochanych ludzi, warto więc podarować coś wyjątkowego co będzie służyć im przez wiele lat i być sentymentalną podróżą przez wspomnienia z młodości.

Broste Copenhagen
About Redakcja

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Koszyk